O nás

Svieja-Jemná, Prírodná, Zerowaste

S nadšením Vám predstavujeme naše jedinečné a ekologické sviečky v sklenených fľašiach. Každá je odlievaná zo 100% sójového vosku, s pridaním výlučne prírodných esenciálnych olejov. Naša Svieja vznikla pod myšlienkou originálnej, ekologickej a zdravotne nezávadnej sviečky, ktorá bude šetrná k nášmu zdraviu a našej planéte. Vyrábame ju ručne od bavlneného knôtika až po nádobu a to s tou najväčšou láskou.

Záleží nám na Vašom zdraví a aj na zdraví Vašich blízkych. Inhalovaním škodlivých látok, ktoré produkujú klasické sviečky z parafínu, si ho ničíme. Parafín je vedľajším produktom ropy. Je čas preskočiť na eko náhradu a viac si neohrozovať svoje zdravie.

Svieja je zalievaná voskom z eko sóje, ktorý nám neškodí a je vyrobený z obnoviteľného zdroja – sójového bôbu. Ten má veľmi krátku vegetačnú dobu (80-120 dní) a v súčasnosti sa radí medzi štvrtú najpestovanejšiu plodinu

Esenciálne oleje, ktoré pridávame do našich sviečok, sú všeobecne známe svojimi výbornými aromaterapeutickými a liečivými účinkami pre náš organizmus. Sú vyrábané destiláciou jednotlivých častí rastlín. Veríme, že do prírodného vosku patria jedine prírodné vône.

U nás máte teda  100% istotu, že nedýchate nič škodlivé ani umelé.

Myslíme rovnako aj na našu planétu. Nádoba, do ktorej je Svieja odlievaná, je vyrobená z použitej sklenenej fľaše.Tie najprv dôkladne umývame, dezinfikujeme a následne ručne režeme. Starostlivo ich upravujeme, aby nedošlo k žiadnemu poraneniu a boli maximálne bezpečné.

Veľmi dôležitým a zásadným faktom je, že znovu používanie nevratných sklenených fliaš je prioritne vyššie ako recyklovanie a to robí naše sviečky ešte viac eko. Šetríme tým energiu, ktorá je využívaná pri recyklácii, prírodné zdroje a aj životné prostredie. 

Tieto nádoby môžete navyše po dohorení vrátiť. Získate tým zľavu na kúpu ďalšej sviečky.

Naša planéta a aj my budeme radi, ak sa pridáte k nám a spolu s nami nastúpite na vlnu zerowaste.

V neposlednom rade sme mysleli aj na balenie. Svoju Svieju nájdete zabalenú v recyklovanom papieri v krabici, ktorú môžete znovu použiť napríklad na odloženie svojich vecí alebo na zaslanie sklenenej fľaše späť nám.

Neváhajte a vyskúšajte čaro zdravých ekologických sviečok Svieja, ktorými neškodíte sebe ani planéte a ktoré vnesú do vašich domovov jedinečnosť, útulnosť, pokojnú atmosféru a nezabudnuteľnú vôňu.     

  • sójový vosk
  • sklenené fľaše
  • prírodné esencie
  • jemné sviečky

Ešte viac EKO

Sklenená fľaša

Každá jedna sviečka je zaliata do sklenenej fľaše. Kúpou Svieji dávate šancu fľaši, ktorá by sa inak stala odpadom. Pred zaliatím sviečky každú vyrobenú nádobu dôkladne dezinfikujeme a zaisťujeme jej zdravotnú nezávadnosť.

Vosk aj vône

V Svieji nájdete jedine prírodné ekologické vosky a esenciálne oleje.

Povedzte nie odpadu

Znovu používame nevratné sklenené fľaše odsúdené na „smrť“ na skládke.

ochránte prírodu

Kúpou sviečky zo Svieji znižujete množstvo odpadu a myslíte na ďalšie generácie.